Ireneusz Krosny: "Mowa ciała" - nowy program

strona artysty: http://teatrcapitol.pl/spektakl/ireneusz-krosny/średnie oceny z 156 recenzji:
ocena widzów
88% ocen poziomu artystycznego z maksymalną liczbą gwiazdek

Opis

MOWA CIAŁA to najnowsza i zdecydowanie najbardziej oryginalna premiera w dorobku Ireneusza Krosnego. Po raz pierwszy program składa się z dwóch zupełnie odmiennych części. Oprócz, jak zwykle gwarantowanej zabawy za sprawą zupełnie nowych scenek pantomimicznych, mamy również okazję poznać różne tajniki mima - jak to się dzieje, że ktoś chodzi w miejscu, dlaczego widzimy przedmioty, których tak naprawdę nie ma, itd. Poza tym możemy się sporo wiedzieć o tym, co mówią nasze własne ciała w codziennym życiu (a nawet jak pozytywnie wpłynąć przez ciało na własne samopoczucie).

Jest jednym z trzech artystów z Polski, który otrzymał w swoim czasie prestiżową nagrodę krytyki w Chicago - The critic's Choice. To nagroda dla teatrów. bo Krosny jest teatrem a na dodatek jego sztuka jest zrozumiała dla każdej publiczności, bez względu na wiek, zainteresowania, język a nawet kulturę i to bez tłumacza. Mim, który stworzył swoją własną oryginalną technikę pantomimy, w której aktor nie gra w sposób symboliczny, ale bezpośredni przez co staje się bliższy widzowi, któremu łatwiej podążać za treścią spektaklu. Krosny nie gra na toku (ruch u niego nie nie rozpoczyna się z przepony) przez co jego sposób poruszania się na scenie staje się bardziej naturalny a jednocześnie bardziej komediowy. Oto mamy, kolejny całkowicie nowy - autorski spektakl Ireneusza Krosnego złożony z zupełnie nowych etiud pantomimicznych. Etiudy te w sposób ironiczny lub humorystyczny ujmują sceny "z życia wzięte".

Ireneusz Krosny tworzy autorskie, pantomimiczne, spektakle komediowe. Siła jego sztuki pochodzi z dwóch źródeł. Po pierwsze jest to kreatywność ? własne oryginalne poczucie humoru. Drugim źródłem jest oryginalny własny styl. Krosny wypracował oryginalną technikę poruszania się mima w grze komediowej. Jego technika jest przeźroczysta jak dykcja u aktora - czyni każdy ruch zrozumiałym, ale nie zwraca uwagi sama na siebie, daje widzowi poczucie łatwości pracy mima na scenie. Krosny nie stosuje makijażu, w szczególności nie stosuje pobielania twarzy. Występuje zawsze w czarnym, neutralnym kostiumie. Chicago Reader uzasadniając przyznanie wyróżnienia właśnie Ireneuszowi Krosny napisał: "Świeży, śmieszny, nie można mu się oprzeć."

Najbliższe występy

2017-02-10 18:00 Legionowo Sala Widowiskowa Ratusza kup bilet
2017-02-11 17:00 Ostróda Sala Reprezentacyjna Zamku kup bilet
2017-04-19 20:30 Warszawa Kuźnia Kulturalna kup bilet

Ostatnie recenzje

plus = zgadzam się z tą opinią, minus = nie zgadzam się
oceniono 1 razy 1 plus minus
ksadea 2016-10-15 13:25
Ireneusz Krosny: "Mowa ciała" - nowy program, Żary, 2016-10-14 19:00
Występ składał się dwóch części, po godzinie każda. Pierwsza - występ mima jako mima - genialna! Fantastyczna, niepowtarzalna, jedyna w swoim rodzaju. Słowem: MISTRZOSTWO! Jednak część druga, na którą każdy ostrzył sobie zęby, była rozczarowaniem. Mim przestał być mimem, przemówił i przez godzinę robił wykład o mowie ciała i odpowiadał na pytania z sali. Szczerze przyznam, nie tego się spodziewałem.
oceniono 0 razy 0 plus minus
Gość 2016-10-02 12:14
Ireneusz Krosny: "Mowa ciała" - nowy program, Ustroń, 2016-10-01 19:30
Fantastyczny program. Byłem pod wielkim wrażeniem. Dawno się tak nie bawiłem. Fantastyczny gość.
oceniono 0 razy 0 plus minus
Tom Łódź 2016-06-13 00:19
Ireneusz Krosny: "Mowa ciała" - nowy program, Piotrków Trybunalski, 2016-05-21 19:30
Pan Ireneusz jest artystą , którego nie można określić żadnymi dostępnymi pozytywnymi słowami . Jest po prostu mistrzem. Jest skromnym człowiekiem , który potrafi po występie ofiarować autograf , porozmawiać z każdym i czuje się wtedy , że jest kimś normalnym bliskim. chylę czoła przed panem Krosnym i życzę wszystkiego najlepszego .
oceniono 0 razy 0 plus minus
pantera 2016-05-24 08:01
Ireneusz Krosny: "Mowa ciała" - nowy program, Piotrków Trybunalski, 2016-05-21 19:30
Występ rewelacyjny, szczególnie podobał mi się wykład o mowie ciała, natomiast brakowało mi informacji na temat możliwości zakupu płyty, no i kasy nie wzięłam....
oceniono 0 razy 0 plus minus
BajkaAnna 2016-05-23 23:58
Ireneusz Krosny: "Mowa ciała" - nowy program, Piotrków Trybunalski, 2016-05-21 19:30
Fantastycznie, po raz pierwszy byliśmy na spektaklu mima - rewelacyjny występ

Zobacz więcej recenzji...

© BiletyNaKabarety.pl 2006-2017