Andrzej Poniedzielskiśrednie oceny z 558 recenzji:
ocena widzów
89% ocen poziomu artystycznego z maksymalną liczbą gwiazdek

Opis

"Chcemy żeby jednocześnie Były święta i czereśnie" - pisze jeden z niekwestionowanych mistrzów subtelnego dowcipu i poezji rodem z krainy łagodności. Poniedzielski mówi o sobie, że nie jest ani poetą, ani twórcą. Satyryk, a zwłaszcza refleksyjny, ma prawo tak z siebie żartować. Ma na koncie parę setek wierszy, wiele piosenek pisanych m.in. dla Elżbiety Adamiak, Edyty Geppert, Anny Marii Jopek, do muzyki m.in. Zygmunta Nahornego, Jerzego Satanowskiego, Seweryna Krajewskiego. Recital Andrzeja Poniedzielskiego to prawdziwy rarytas dla wielbicieli inteligentnej, myślącej satyry, przeciwstawiającej się medialnym trendom. Znany bard łączy w swoich tekstach poetyckie frazy i ostrze ironii.

Wszystkich zmęczonych prozą dnia codziennego zapraszamy na spotkanie z poetyckim poczuciem humoru Andrzeja Poniedzielskiego. W programie: satyryczne komentarze do aktualnej rzeczywistości w formie piosenek i monologów.

Wieczór humoru niezwykle inteligentnego, a zarazem "łagodnego". Teksty Andrzeja Poniedzielskiego (a także jego osoba i swoisty, urokliwy sposób bycia na scenie) pozwalają na zatrzymanie się w pędzie prozaicznej codzienności i przypomnienie sobie o całej poezji życia, o marzeniach, tęsknotach i miłości?

Najbliższe występy

2020-01-26 17:00 Legnica Legnickie Centrum Kultury kup bilet
2020-02-01 18:00 Jastrzębie Zdrój Miejski Ośrodek Kultury kup bilet
2020-02-02 17:00 Zabrze Miejski Ośrodek Kultury Guido kup bilet

Ostatnie recenzje

plus = zgadzam się z tą opinią, minus = nie zgadzam się
oceniono 0 razy 0 plus minus
Mincia 2019-11-11 22:35
Andrzej Poniedzielski - Koncert Jubileuszowy, Kielce, 2019-10-26 18:00
rewelacja
oceniono 0 razy 0 plus minus
P 2019-11-09 16:15
Andrzej Poniedzielski - "LIVE?", Siemianowice Śląskie, 2019-11-08 18:00
Świetny wystep! Duzo humoru. Mile spedzony czas.
oceniono 0 razy 0 plus minus
pbattke 2019-11-01 18:05
Andrzej Poniedzielski - Jubileuszowy wieczór kabaretowy, Warszawa, 2019-10-30 20:30
Wspaniały, niepowtarzalny wirtuoz słowa i nastroju. Wnętrza jak zawsze, trochę duszno i trochę ciasno, krzesła twarde...
oceniono 0 razy 0 plus minus
Edi 2019-11-01 13:51
Andrzej Poniedzielski - Jubileuszowy wieczór kabaretowy, Warszawa, 2019-10-30 20:30
Uwielbiam poczucie humoru i temperament Pana Andrzeja Poniedzielskiego. Warto było zobaczyć Go na żywo.
oceniono 0 razy 0 plus minus
Izabelka 2019-10-31 13:50
Andrzej Poniedzielski - Jubileuszowy wieczór kabaretowy, Warszawa, 2019-10-30 20:30
Bardzo szanuję i cenię Pana Andrzeja Poniedzielskiego, właśnie za ten jego specyficzny humor i nienachalny optymizm. Bardzo też uważnie wybieram z kim chcę spędzić czas w ramach mojej osobistej rozrywki, na kogo wydać pieniądze z mojego okrojonego rodzinnego budżetu. Wybieram osoby, które nie przekształcają się - zgodnie z ostatnim trendem panującym wśród artystów i celebrytów - w polityków z określonej opcji robiących z siebie politykopodobne kreatury i wyzwalają u ludzi niesmak i mdłości. Jestem zmęczona tym sztucznie kreowanym podziałem Polaków na dwa plemiona. Dlatego wybrałam cenionego w moich oczach Jędrka Poniedzielskiego. Mimo jego świadomych przekazów podczas występu, że artysta powinien trzymać się z dala od polityki, w kolejnych odsłonach jakoś nie pozostał konsekwentny w tymże duchu. W porządku, rozumiem, że trudno obecnie poruszać się po neutralnych tematach, gdyż wszystko teraz przesiąknięte jest ideologią, przez co bardzo łatwo jest sprofilować w zasadzie każdego. Jednak jedno stwierdzenie Pana Poniedzielskiego wydało mi się całkiem nie na jego poziomie. Konkretnie, chodzi mi o jego przekształcanie przysłów (to OK) lub innych określeń, które opisują wzrost człowieka. Nie jesteśmy idiotami i wszyscy doskonale wiemy o kogo chodzi w kwestii niskiego wzrostu w naszym kraju - aktualnie. Temat już mocno zużyty, jednak w każdym czasie i przypadku pokazuje, że wyśmiewanie lub nawet dotykanie tego tematu w odpowiednim kontekście, świadczy tylko o niskiej klasie osoby wyśmiewającej lub dotykającej tego typu tematów. Nabijanie się z wyglądu zewnętrznego ludzi mówi li tylko o niskiej wartości osoby wyśmiewającej. Bardzo nie chciałabym dojść do takiej konkluzji z Panem Poniedzielskim i nie chciałabym, aby taki "incydent" (przyjmuję, że tak jest, bo może Pan Poniedzielski przyjął, że skoro jesteśmy na Wilanowie - kuźni wiadomo jakich wyborców, to trzeba się im podlizać?) zdeterminował cały jego super pozytywny obraz. Dziegieć może sporo popsuć w całościowym odbiorze, i liczę, że Pan Andrzej Poniedzielski weźmie to pod uwagę. Proszę trzymać poziom! Reszta to miód:)

Zobacz więcej recenzji...

© BiletyNaKabarety.pl 2006-2019