Ireneusz Krosny: "Mowa ciała" - nowy program

strona artysty: http://teatrcapitol.pl/spektakl/ireneusz-krosny/średnie oceny z 181 recenzji:
ocena widzów
86% ocen poziomu artystycznego z maksymalną liczbą gwiazdek

Opis

MOWA CIAŁA to najnowsza i zdecydowanie najbardziej oryginalna premiera w dorobku Ireneusza Krosnego. Po raz pierwszy program składa się z dwóch zupełnie odmiennych części. Oprócz, jak zwykle gwarantowanej zabawy za sprawą zupełnie nowych scenek pantomimicznych, mamy również okazję poznać różne tajniki mima - jak to się dzieje, że ktoś chodzi w miejscu, dlaczego widzimy przedmioty, których tak naprawdę nie ma, itd. Poza tym możemy się sporo wiedzieć o tym, co mówią nasze własne ciała w codziennym życiu (a nawet jak pozytywnie wpłynąć przez ciało na własne samopoczucie).

Jest jednym z trzech artystów z Polski, który otrzymał w swoim czasie prestiżową nagrodę krytyki w Chicago - The critic's Choice. To nagroda dla teatrów. bo Krosny jest teatrem a na dodatek jego sztuka jest zrozumiała dla każdej publiczności, bez względu na wiek, zainteresowania, język a nawet kulturę i to bez tłumacza. Mim, który stworzył swoją własną oryginalną technikę pantomimy, w której aktor nie gra w sposób symboliczny, ale bezpośredni przez co staje się bliższy widzowi, któremu łatwiej podążać za treścią spektaklu. Krosny nie gra na toku (ruch u niego nie nie rozpoczyna się z przepony) przez co jego sposób poruszania się na scenie staje się bardziej naturalny a jednocześnie bardziej komediowy. Oto mamy, kolejny całkowicie nowy - autorski spektakl Ireneusza Krosnego złożony z zupełnie nowych etiud pantomimicznych. Etiudy te w sposób ironiczny lub humorystyczny ujmują sceny "z życia wzięte".

Ireneusz Krosny tworzy autorskie, pantomimiczne, spektakle komediowe. Siła jego sztuki pochodzi z dwóch źródeł. Po pierwsze jest to kreatywność ? własne oryginalne poczucie humoru. Drugim źródłem jest oryginalny własny styl. Krosny wypracował oryginalną technikę poruszania się mima w grze komediowej. Jego technika jest przeźroczysta jak dykcja u aktora - czyni każdy ruch zrozumiałym, ale nie zwraca uwagi sama na siebie, daje widzowi poczucie łatwości pracy mima na scenie. Krosny nie stosuje makijażu, w szczególności nie stosuje pobielania twarzy. Występuje zawsze w czarnym, neutralnym kostiumie. Chicago Reader uzasadniając przyznanie wyróżnienia właśnie Ireneuszowi Krosny napisał: "Świeży, śmieszny, nie można mu się oprzeć."

Najbliższe występy

Ostatnie recenzje

plus = zgadzam się z tą opinią, minus = nie zgadzam się
oceniono 0 razy 0 plus minus
Justyna 2017-11-25 16:55
Ireneusz Krosny: "Mowa ciała" - nowy program, Tarnowskie Góry, 2017-11-19 18:00
Artysta daje z siebie wszystko, bardzo się stara. Najlepsza była "Ewolucja tańca". Może nie każdy docenia tego rodzaju występy, jak dla nas było super. Dużo humoru, fajna była też II część występu, w którym Ireneusz Krosny używał głosu - było przezabawnie. Miło byłoby go jeszcze zobaczyć w najbliższym czasie w Tarnowskich Górach, Zabrzu lub w Gliwicach.
oceniono 0 razy 0 plus minus
Gość 2017-11-24 11:44
Ireneusz Krosny: "Mowa ciała" - nowy program, Tarnowskie Góry, 2017-11-19 18:00
bardzo miłe niedzielne popołudnie - część I typowo do rozweselenia, II jak najbardziej do praktycznego wykorzystania w kontaktach międzyludzkich:)
oceniono 0 razy 0 plus minus
Gość 2017-10-09 22:12
Ireneusz Krosny: "Mowa ciała" - nowy program, Gorzów Wielkopolski, 2017-09-30 19:00
Fajnie spędzony wieczór!
oceniono 1 razy -1 plus minus
Jan61 2017-10-04 14:43
Ireneusz Krosny: "Mowa ciała" - nowy program, Gorzów Wielkopolski, 2017-09-30 19:00
Super występ wspaniała atmosfera kontakt z publicznością
oceniono 0 razy 0 plus minus
smegi 2017-10-02 07:18
Ireneusz Krosny: "Mowa ciała" - nowy program, Gorzów Wielkopolski, 2017-09-30 19:00
Bawiłam się wyśmienicie choć większość prezentowanych skeczy doskonale znam. Ogromnym zaskoczeniem na plus była 2 część spektaklu! Nie zdradzę więcej ale WARTO!

Zobacz więcej recenzji...

© BiletyNaKabarety.pl 2006-2018