Ireneusz Krosny

strona artysty: http://www.krosny.pl/średnie oceny z 44 recenzji:
ocena widzów

Opis

Jest jednym z trzech artystów z Polski, który otrzymał w swoim czasie prestiżową nagrodę krytyki w Chicago - The critic's Choice. To nagroda dla teatrów. bo Krosny jest teatrem a na dodatek jego sztuka jest zrozumiała dla każdej publiczności, bez względu na wiek, zainteresowania, język a nawet kulturę i to bez tłumacza. Mim, który stworzył swoją własną oryginalną technikę pantomimy, w której aktor nie gra w sposób symboliczny, ale bezpośredni przez co staje się bliższy widzowi, któremu łatwiej podążać za treścią spektaklu. Krosny nie gra na toku (ruch u niego nie nie rozpoczyna się z przepony) przez co jego sposób poruszania się na scenie staje się bardziej naturalny a jednocześnie bardziej komediowy. Oto mamy, kolejny całkowicie nowy - autorski spektakl Ireneusza Krosnego złożony z zupełnie nowych etiud pantomimicznych. Etiudy te w sposób ironiczny lub humorystyczny ujmują sceny "z życia wzięte".

Ireneusz Krosny tworzy autorskie, pantomimiczne, spektakle komediowe. Siła jego sztuki pochodzi z dwóch źródeł. Po pierwsze jest to kreatywność – własne oryginalne poczucie humoru. Drugim źródłem jest oryginalny własny styl. Krosny wypracował oryginalną technikę poruszania się mima w grze komediowej. Jego technika jest przeźroczysta jak dykcja u aktora - czyni każdy ruch zrozumiałym, ale nie zwraca uwagi sama na siebie, daje widzowi poczucie łatwości pracy mima na scenie. Krosny nie stosuje makijażu, w szczególności nie stosuje pobielania twarzy. Występuje zawsze w czarnym, neutralnym kostiumie. Chicago Reader uzasadniając przyznanie wyróżnienia właśnie Ireneuszowi Krosny napisał: "Świeży, śmieszny, nie można mu się oprzeć."

MOWA CIAŁA to najnowsza i zdecydowanie najbardziej oryginalna premiera w dorobku Ireneusza Krosnego. Po raz pierwszy program składa się z dwóch zupełnie odmiennych części. Oprócz, jak zwykle gwarantowanej zabawy za sprawą zupełnie nowych scenek pantomimicznych, mamy również okazję poznać różne tajniki mima – jak to się dzieje, że ktoś chodzi w miejscu, dlaczego widzimy przedmioty, których tak naprawdę nie ma, itd. Poza tym możemy się sporo wiedzieć o tym, co mówią nasze własne ciała w codziennym życiu (a nawet jak pozytywnie wpłynąć przez ciało na własne samopoczucie).

Najbliższe występy

Ostatnie recenzje

plus = zgadzam się z tą opinią, minus = nie zgadzam się
oceniono 0 razy 0 plus minus
Justyna 2017-11-25 16:55
Ireneusz Krosny: "Mowa ciała" - nowy program, Tarnowskie Góry, 2017-11-19 18:00
Artysta daje z siebie wszystko, bardzo się stara. Najlepsza była "Ewolucja tańca". Może nie każdy docenia tego rodzaju występy, jak dla nas było super. Dużo humoru, fajna była też II część występu, w którym Ireneusz Krosny używał głosu - było przezabawnie. Miło byłoby go jeszcze zobaczyć w najbliższym czasie w Tarnowskich Górach, Zabrzu lub w Gliwicach.
oceniono 0 razy 0 plus minus
Gość 2017-11-24 11:44
Ireneusz Krosny: "Mowa ciała" - nowy program, Tarnowskie Góry, 2017-11-19 18:00
bardzo miłe niedzielne popołudnie - część I typowo do rozweselenia, II jak najbardziej do praktycznego wykorzystania w kontaktach międzyludzkich:)
oceniono 0 razy 0 plus minus
cytrynka 2017-11-21 19:33
DANCE AWAY - CARRANTUOHILL, Ireneusz KROSNY, SALAKE, Czechowice-Dziedzice, 2017-10-28 16:30
Rewelacja! Piękna muzyka, zdolna młodzież, a Krosny rozwala na tysiące kawałków!
oceniono 0 razy 0 plus minus
foxshe 2017-11-11 12:13
DANCE AWAY - CARRANTUOHILL, Ireneusz KROSNY, SALAKE, Wodzisław Śląski, 2017-10-01 18:00
To był fantastyczny czas , Przyjaciółkę wyciagnelam na siłę (zrobiłam Jej prezent urodzinowy) ubawilysmy się do łez, po imprezie prosiła żebym Ją jak tylko będą takie imprezy wyciagala z domu. Więcej chyba nie trzeba pisać :)
oceniono 0 razy 0 plus minus
a 2017-11-06 17:16
DANCE AWAY - CARRANTUOHILL, Ireneusz KROSNY, SALAKE, Wodzisław Śląski, 2017-10-01 18:00
Bardziej przedstawienie niz koncert ale warto sie wybrac.

Zobacz więcej recenzji...

© BiletyNaKabarety.pl 2006-2018