Magda Umer koncert z gościnnym udziałem Mumiośrednie oceny z 2 recenzji:
ocena widzów

Opis

MAGDA UMER
KONCERT Z  GOŚCINNYM UDZIAŁEM
MUMIO

Magda Umer – mistrzyni interpretacji piosenki literackiej, artystka, bez której trudno wyobrazić sobie polską scenę muzyczną . Ciągle bardzo aktywna, wydaje kolejny płyty, reżyseruje, pisze nowe scenariusze.
W koncercie usłyszymy piosenki o miłości, o tęsknocie za nią i zawsze na nią nadziei. Będą to utwory z dwóch ostatnich płyt – „Noce i sny” oraz „Wciąż się na coś czeka”, ale tez znane, lubiane i zawsze oczekiwane piosenki z jej repertuaru, śpiewane od lat, właściwie już wizytówki i samej artystki i gatunku piosenki literackiej, między innymi - „Już szumią kasztany”, „Oczy tej małej” czy „O niebieskim pachnącym groszku”.
Oczywiście nie zabraknie utworów Jeremiego Przybory i Jerzego Wasowskiego. Dlatego też zaproszenie uwielbianego przez nią  MUMIO jako gościa specjalnego nikogo nie powinno zdziwić.
 „Zakochałam się w nich prawie 20 lat temu, czyli wtedy, kiedy zobaczyłam ich pierwszy program ze słynną „Jesienią” w roli głównej. Pomyślałam, że gdyby urodzili się wcześniej Jeremi Przybora na pewno zaangażowałby ich do Kabaretu Starszych Panów, bo są jakby z niego wyjęci. Ich surrealistyczne poczucie humoru, próba kreowania świata równoległego do rzeczywistości, której nie chcą przyjąć do wiadomości, są mi bardzo bliskie. Czuje się ich starsza siostrą. Chwilami spróbujemy zamienić się rolami – ja będę pogodna, a oni pełnymi zadumy, doświadczonymi przez życie ludźmi, pochylającymi się nad skomplikowaniem świata uczuciowego.”
Magda Umer

Kierownictwo muzyczne koncertu sprawuje Wojciech Borkowski, pianista, autor większości aranżacji, któremu będzie towarzyszyć  grupa młodych, wybitnych muzyków: Paweł Stankiewicz, Bartłomiej Krauz, Maciej Szczyciński, Piotr Maślanka.

Najbliższe występy

Ostatnie recenzje

plus = zgadzam się z tą opinią, minus = nie zgadzam się
oceniono 0 razy 0 plus minus
anka zet 2017-04-26 08:15
Magda Umer koncert z gościnnym udziałem Mumio, Warszawa, 2017-04-24 19:00
super koncert. Pani Magda Umer w formie. Mumio jak zawsze rewelacyjne - powiązanie artystyczne zaskakujące ale zdecydowanie się sprawdziło.
oceniono 0 razy 0 plus minus
R.H. 2017-04-25 16:43
Magda Umer koncert z gościnnym udziałem Mumio, Warszawa, 2017-04-24 19:00
Wspaniały spektakl. czekam na następny z Magdą Umer w roli głównej

Zobacz więcej recenzji...

© BiletyNaKabarety.pl 2006-2018